Ankara Saç Ekimi Merkezi

Vücut Kılından Saç Ekimi

Vücut Kılından Saç Ekimi

Vücut kıllarından saç ekimi işlemi ense bölümündeki saçların yetersiz olması durumunda, donör olarak göğüs, kol ve bacaklardaki kıl kökleri kullanılmaktadır. Saçsız alana Fue tekniği ile saç transferi yapılmaktadır. Ense bölgesinde kullanılan teknik ile aynı şekilde uygulanmaktadır. Saçsız alanın analiz edilerek yeterli kıl kökünün hesaplanması ile saç nakli gerçekleştirilmektedir.

Göğüs Kol ve Bacak Kıllarından Saç Ekim Operasyonu

Vücut kıllarından saç ekimi uygulaması, erkek hastaların yanı sıra kadınlar hastalara da rahatlıkla uygulanabilir. Ense bölgesindeki kılların yetersiz olması veya alınamaz durumda olması halinde ilk olarak göğüs bölgesi tercih edilmektedir. Vücut kılları ile yapılan saç ektirme işleminden sonra 8 – 12 ay süre zarfında kafa yapısına uyum sağlamaktadır.


Saçlar hem kadınların hem erkeklerin en önem verdiği bölgelerindendir. Saçlar kişilerde dikkat çeken ve ilk bakışta fark edilen yapıdır. Sağlıklı ve gür saçlar her insanın hayalidir. Saçların yüzü tamamlayan bir özelliği vardır. Rengi, şekli ve yapısıyla vücudumuza karakteristik bir özellik katmaktadır. Genetik, çevresel, hormonal bozukluklar, yanlış saç uygulamaları ve çeşitli nedenlerle saçlar doğal yapısını kaybederek tahrip olmaktadır. Tahrip olan saçlar doğal formunu kaybetmekte kalmaz dökülmelerle de sonuçlanabilmektedir.

Özellikle erkeklerde belirgin olarak meydana gelen saç dökülmesi toplumumuzda kellik olarak adlandırılmaktadır. Kellik meydana gelen erkeklerde ciddi ruhsal problemler ortaya çıkmaktadır. Bu durum kişilerin sosyal katılımını etkilemektedir. Sosyal katılım kişinin kendini ifade etmesi için önemli bir yer teşkil eder. Kendini sosyal çevresinden uzaklaştıran bireyler hızla moral ve motivasyonunu kaybetmektedir. Bunun önüne geçmek için saç ekimine başvurmaktadırlar. Kellik meydana gelen bireylerde saç bölgesindensin kök transferi çoğu zaman yapılamamaktadır. Bu durumlarda vücut kıllarından saç ekimi tercih edilmektedir.

Fue tekniği ile yapılan vücut kıllarından saç ekimi uygulamasında 3000 – 4500 greft arasında ekim yapılabilmektedir. Hastanın muayenesi sonrasında ekim yapılacak alan ve donör bölgeye göre değişiklik göstermektedir. Fue yöntemi ile vücut kıllarından saç ektirme uygulamasında donör alandan kıl kökleri özel aletler vasıtasıyla tek tek alınarak gerekli alanlara nakil edilmektedir. Ekim işleminde en önemli hususlardan biride saçların tedavi sonrasında doğal bir yapıya kavuşmasını sağlamaktır. Doğal bir görünüme sahip olması tedavinin başarısını belirleyecektir.

Vücut Kıllarından Saç Ekimi Sonrası

Fue yöntemi kullanılarak yapılan vücut kıllarından saç ekimi işleminden sonra ekilen saçlarda şok dökülme görülmektedir. Oluşan bu şok dökülme olağan bir durumdur. Dökülme sonrasında yeni saçların uzamasına zemin hazırlamaktadır. Dökülme ekimden sonraki 3 aylık süre içerisinde olmaktadır. Daha sonrasında ise yeni kıl köklerinden saçlar uzamaya başlamaktadır. Göğüs, kol, bacak, ve omuz kıllarından yapılan ekimin sonuçlarının tam olarak görülebilmesi için 8 – 12 aylık bir süre zarfının geçmesi gerekmektedir. Tam alamı ile bu süre zarfında etkisini göstermeye başlar.

Saç dökülmesinin tamamlanması ile sağlık durumunda herhangi bir sorun bulunmayan kadın ve erkek herkese rahatlıkla uygulanabilen bir tedavidir. Ekim sonrasında tedavi sürecinin tamamlanması ile sıkılaştırma isteyen kişiler için tekrar bir ekim yapılmasında herhangi bir sakınca yoktur. Fue yöntemi ile vücut kıllarından saç ekiminin yanı sıra sakal, bıyık ve favori ektirme işlemi de yapılabilir.

Online Konsültasyon

Online Konsültasyon Formunu doldurmak için

Doktora Sorun

Merak Ettiğiniz Tüm Soruları Cevaplıyoruz.

    Bunlar İlginizi Çekebilir