Ankara Saç Ekimi Merkezi

Kadınlarda Saç Ekimi

Kadınlarda Saç Ekimi

Kadınlarda saç ekimi tıpkı erkeklerde olan dökülmelere karşı veya hormonal nedenlerden dolayı oluşabilecek bölgesel dökülmelere yapılan ekim işlemidir. Uygun bir aday olunması durumunda kadın saç ekimi etkili ve başarılı sonuçlar vermektedir. Kadınlarda saç ekimi tedavisinde Fue tekniği kullanılır. Fue tekniği donör olarak belirlenen alandan sağlıklı ve sağlam saç kökleri alınarak, seyreklik ve ekim yapılacak alana nakil edilmesidir.

Kadınlarda Saç Ekimi Yöntemi

Saçlar genetik faktörler, hormonal bozukluklar ve dış ektenlere bağlı olarak, zayıflayarak dökülmeye başlar. Kadınları olumsuz yönde etkileyen  bu dökülmeler sosyal ve psikolojik olarak kendilerini kötü hissetmelerine neden olmaktadır. Bu durumda sık kullanılan ve başarılı bir ekim tedavisi olan bu Fue tekniği ile saç ektirme devreye girmektedir. Fue tekniği saç ekimi, erkekler olduğu gibi kadınlarda da aynı prosedür altında gerçekleştirilmektedir. Sorunlu saç bölgesinin belirlenip analizi yapılarak, ekim yapılacak saç kökü sayısı ve alanı belirlenerek işleme başlanmaktadır.

Fue tekniği uygulamasında saç ekimi yapılanacak alanın belirlenmesi ve gerekli analizlerin yapılmasında sonra işleme başlanmaktadır. Donör olarak kullanılan ense ve vücutta ki işlevini kaybetmemiş saç kökleri teker teker alınarak, işlem öncesinde lokal anetezi kullanılarak işlem yapılacak alanın ağrı ve sızı oluşturması önlenmektedir.

Erkeklerde etkili bir şekilde kullanılan fue tekniği, kadınlarda saç ekimi işleminde yaygın olarak kullanılmaya başlamıştır. Kadınlarda saç ekimi uygulamasında kullanılan fue tekniğinde donör olarak kullanılancak alanın kısa olması işlem için önemlidir. Nakil yapılacak köklerin zararsız bir şekilde alınması için saçlar kısatılmaktadır. Daha sonrasında ise alınan kökler gerekli bölgelere nakil edilir. Taç bölgesi olarak da bilinine saçların ön kısımlarında olan ekimlerde etkili sonuçlar verir.

Kadınlarda Saç Ekim Öncesi

Kadınlarda saç ekimi öncesinde hasta muayene edilerek saç dökülmesinin nedenleri araştırılmaktadır. Ekimin gerçekleştirilmesi gerekli olunması durumunda tedaviye başlanır. Ekilen saçlar tedavi sonrasında kalıcı olmaktadır. Erkek tipi saç dökülmeleri yaşayan kadınlarda etkili bir şekilde uygulanan bu tedavi yöntemi ile estetiği bozan, kellik görünümüne neden olan bu durum ortadan kaldırılmaktadır. Kadınlarda alınabilecek greft sayısı erkeklere göre daha fazla olabilmektedir. Gerekli görülmesi durumunda tedavi sürecinin bitiminde tekrar ekim gerçekleştirilebilir.

Saç bölgesinde yaşayan dökülmelere Apolesi saç dökülmelerinde işlem uygulanabilmektedir. Saç ektirme işleminin süresi, hastanın saç yapısına dökülme tipine göre değişmekle birlikte ortalama olarak 3 – 4 saat arasında sürmektedir. Kadınlarda saç ekimi fue tekniğinde lokal anestezi kullanılmaktadır. İşlemden sonra hastaların 2 gün istirahat etmesi istenmektedir.

Kadınlarda saç ekimi işleminden sonra ilk 3 gün saçların yıkanmaması gerekmektedir. Daha sonrasında doktorun tarif ettiği şekilde saçlar yıkanmalıdır. İşlemden sonra 1 – 2 aylık süreç içerisinde ekilen saçlar dökülmektedir. Bu dökülmeler olası bir durum olmakla birlikte yeni saçların çıkmasınada zemin hazırlamaktadır. Kadınlarda saç ekimi işleminden sonra 8 ay ile 12 ay arasında tam etkileri görülmeye başlamaktadır.

Online Konsültasyon

Online Konsültasyon Formunu doldurmak için

Doktora Sorun

Merak Ettiğiniz Tüm Soruları Cevaplıyoruz.

    Bunlar İlginizi Çekebilir