Ankara Saç Ekimi Merkezi

Crown (Taç bölgesi’ne) Saç Ekimi Yapılması

Crown (Taç bölgesi’ne) Saç Ekimi Yapılması

Saçlı deride saç çizgisi bölgesi, orta bölge ve taç bölgesinde saçları dökülmüş olan hastalarda genellikle saç çizgisi bölgesi ve orta bölgeye ekim yapılması önerilmektedir. Taç bölgesine yapılacak olan saç ekim genellikle 8 ay sonra yapılır. Saç çizgisi bölgesi ve orta bölgeye ekim yapıldıktan sonra hastaya saç dökülmesini önleyen ilaçlar önerilerek ortalama 8 ay beklenir. 8 ay sonra taç bölgesi saç ekim yapılırken saç çizgisi bölgesi ve orta bölgeye de sıklaştırma yapılabilir.

Taç bölgesine Saç ekimi yapılırken, ilerleyen yaşla birlikte saç dökülmesinin devam ederek saçsız alanın büyüyebileceği düşünülerek ona göre ekim yapılmalı, saçsız alan ve saçlı alan arasında 1-2 cm’lik bir sıklaştırma yapılmalıdır.

Bu bölgenin ekimi özellik arz etmektedir. Çünkü bu bölgeye yukarıdan bakılmaktadır. Yukarıdan bakışta ekilen saçların arasından saçlı derinin görünmesi ihtimali yüksektir. Dolayısı ile bu bölgenin saç ekim sonrası ikinci bir sıklaştırma operasyonu gerekebilmektedir.

Taç bölgesinde genellikle saçlar saat yönünde ilerleyen bir helezonik açılanmaya sahiptirler. Bu helezonik yapının merkezi yine genellikle merkezde değil biraz daha sağda bulunmaktadır. Orijinal görüntünün yakalanması için var olan incelmiş saçlar iyice incelenerek, spiralin merkezinin ve dallarının konumu ve saçların açıları belirlenir ve ekim buna göre yapılır.

Spiralin merkezindeki yön değişilikler ilk 1-2 cm de belirgindir. Bu bölgenin ekiminde özellikle 1 saç teli içeren greftlerin kullanılması önerilmektedir. Bu greftlerin kullanılması gerekli yoğunluğun sağlanması ve hızlı yön değişikliklerinin elde edilmesi açısından kolaylık sağlar. Merkezin çevresindeki alan 2 saç teli içeren greftlerle onarılırken, 3 ve 4 saç teli içeren greftler en dıştaki alanın oluşturulmasında kullanılır.

Online Konsültasyon

Online Konsültasyon Formunu doldurmak için

Doktora Sorun

Merak Ettiğiniz Tüm Soruları Cevaplıyoruz.

    Bunlar İlginizi Çekebilir