Ankara Saç Ekimi Merkezi

Saç Mezoterapisi

Saç Mezoterapisi

Saç mezoterapisi, saçlı derinin gereksinim duyduğu gerekli mineral, vitamin, amino asit vb. bileşenlerin tekrar kazandırılması için yapılan özel iğneler ile zerk işlemidir. Hormonal ve genetik nedenlerden dolayı sağlıksızlaşan saç köklerinin yeninden kalitesini artırmak ve dökülmeleri durdurmak için uygulanmaktadır. İşlem halen aktif olan saç köklerinin yeniden canlanması için bir tetikleme görevi görmektedir. Gerekli olan bileşenleri alan saç köklerinde güçlenme ve sıklaşma etkisi yaratır.

Saç Dökülmelerine Saç Mezoterapisi

Saç mezoterapisi işlemi saç kayıplarını yavaşlatmak ve yeni saçların çıkmasını sağlamak amacı ile erkeklerin yanı sıra kadınlarında sıkça tercih ettiği bir saçları güçlendirme tedavisidir. Saç derisinde olan sorunların giderilmesi için direk saçlı deriye uygulanan enjeksiyon işlemi ile saç derisinin yeniden sağlıklı bir hale getirilmesi için uygulanmaktadır.

Saç mezoterapisi saç ekimi aşamasına gelmeden önce saçların korunması amacı ile yapılmaktadır. Ayrıca saç ekimi öncesi ve sonrasında saçların kalitesini artırmak için uygulanmaktadır. Erkek tipi dökülmelere, strese bağlı, vitamin eksikliklerine ve mevsimsel dökülmelerden dolayı oluşabilcek saç dökülmelerinde uygulanmaktadır.

Saç mezoterapi uygulamasında gerekli olan mineraller saç derisine küçük dozlar halinde enjekte edilirek gerçekleştirilmektedir. İşlemin en büyük özelliği küçük dozlarda sorunlu bölgedeki deri altına direk uygulanabilir olmasıdır. Bu sayede saç derisine etki ederek mat ve incelmiş saçların yeniden canlandırılması ve daha parlak hale getirilmesi, halen aktif olan saç köklerinin yeniden tetiklenerek saçların çıkmasını sağlar. Bu sayede sorunlu alana direk müdahale edilerek, saç güçlendirme işleminde başarı elde edilmektedir.

Saçlarda aktif bir dökülme bulunması durumunda bir hafta aralıklar ile dört seans uygulanmaktadır. Seans aralıkları saç yapısına ve saç dökülme oranına göre kişiden kişiye değişiklik göstermektedir. 6 – 8 seans arasında bir uygulama ile saçların korunması ve güçlenmesi hedeflenmektedir. Saç dökülmeleri kontrol haline alınması durumunda yılda 3 kez uygulanması saçların korunması adına önemlidir.

Saç mezoterapisi ile saç kökleri canlandırılmak ve güçlendirilmektedir. Ancak saç dökülmeleri ilermiş ve kontrol altına alımayacak kadar ilerlemiş durumlarda ise saç ekimi gerekebilmektedir. Ekim sonrasında ve öncesinde mezoterapi işlemi ile saçların yenilenmesi sağlanır. İşlemin süresi ortalama olarak 5 – 15 dakika arasında değişmektedir. Bir seansta 150 e yakın aralıklar ile saç derisine gerekli bileşenlerin enjektesi gerçekleşmektedir. Saç mezoterapi uygulaması sonrasında ilk altı saat suyla saçların temas etmemesi gerekmektedir.

Saç Mezoterapisinin Faydaları

  • Saç dökülmelerini ve yavaşlatarak kontrol altına alımasını sağlar.
  • İnce ve mat saçların kopmalara bağlı olarak dökülmelerin önüne geçerek daha kaliteli ve güçlü olmasını sağlar.
  • Sağlıksızlaşan saç derisine direk müdahale edilerek, saç derisini sağlıklı hale getirir.
  • Dökülmeye meyilli zayıflamış saçların ömürleri uzar.
  • Saç derisinin sağlıklı hale gelmesi ile aktif olan saç köklerinin yeninden tetiklenmesini sağlayarak, yeni saç tellerinin oluşmasını gerçekleştirir.
  • Saç beyazlamısını geçiktirerek, saç renğinin korunmasını sağlamaktadır.
  • Saç dökülmesinin kontrol altına alınması ile saç ekimi işleminin önüne geçilebilir.
  • Kadın ve erkek hastalara kolaylıkla uygulanabilmektedir. Ağrı ve sızı oluşturmadan konforlu bir şekilde gerçekleştirilir.

Online Konsültasyon

Online Konsültasyon Formunu doldurmak için

Doktora Sorun

Merak Ettiğiniz Tüm Soruları Cevaplıyoruz.

    Bunlar İlginizi Çekebilir