Ankara Saç Ekimi Merkezi

Ankara Saç Ekimi

Ankara Saç Ekimi

Saç ektirme uygulaması, kök alım ve Saç ekimi kısaca saç köklerin taşınması aşamalarından oluşmaktadır. Aynı zamanda saç nakli için tanımlanmış çeşitli cerrahi teknikler vardır. Yöntemlerde farklılıklar olsa da sağlıklı canlı saç köklerinin saçsız alana taşıma işleminin genel adıdır. En fazla beklenti doğal ve belli olmayan sonuçlar elde etmektir.

Saç Ekimi Nedir?

  • Saç ekim operasyonu belirli aşamalardan oluşmaktadır.
  • Kanallar sagital düzlemde açılır ve sonrasında saç ekimi işlemine geçilir.
  • Kanallar laterla düzlemde yapılır.
  • İlk kanal açılır açılmaz saça ekim yapılır, bütün greftler bu şekilde ekilir.
  • Bu yöntem oldukça uzun sürmektedir.

Saç Ekimi Sonucu

Ankara ‘da saç ekimi işlemi için www.ankarainternationalsacekimi.com gerekli tüm bilgilere ulaşmak için buradan yararlanabilirsiniz. Bu uygulamayı yapan merkez ve doktorlar bulunmaktadır.

Manuel Panç Tekniği Fue Saç Ekimi

Manuel yapılan fue saç ekimi işleminde İzolasyon için manuel panç sistemleri kullanılır. Saç kökleri kafa derisinden tek tek toplanır, Doğal görünen bir sonuç almak için Yeterli deneyim ve uzmanlık gerekir. Donör alanda hiç bir iz kalmaz.

Mikro-Motorlu Fue Tekniği İle Saç Ekim

Bu yöntemde saç ekimi için izolasyon için mikro motor kullanılır. Panç yöntemine göre daha büyük delikler oluşur. Bu tekniklerle elde edilen foliküler ünite greftleri daha sonra alıcı alanda hazırlanmış olan noktalara taşınırlar.

Saç ekiminde Şerit Yöntemi

Normal bir insanda santimetre karedeki saç teli sayısı 120 ila 180 arasında değişmektedir. Bu saç telleri deriden teker teker çıkmak yerine gruplar halinde çıkmaktadırlar. İşte ortalama 1 ila 4 saç teli içeren bu gruplara foliküler üniteler denmektedir. Bu ünitelerin taşınabilecek hale gelmesi için çeşitli yöntemler tanımlanmıştır. Direk cerrahi eksizyon ile elde edilen şerit parçasının sonrasında daha da küçültülerek greftlere dönüştürülmesi işlemi günümüzde çeşitli donör alan komplikasyonları nedeni ile bu şerit yöntemi saç ekimi tercih edilmemektedir.

Fut Tekniği Nedir?

Başın arka saçlı kısmında şerit şeklinde derinin kesilip çıkartılması işlemidir. Ünitelerin donör alanda, çevre dokulardan izole edilerek foliküler ünite greftlerine dönüştürülüp daha sonra yerlerinden çıkarılmaları işlemi foliküler ünite ekstraksiyonu (fue) olarak tanımlanmıştır. Bu işlemde foliküllerin hasar görmemesi çok önemlidir.

DHI Saç Ekimi (Kalemle)

DHI saç ekimi tekniği adını kaleme benzeyen aparattan almıştır. Ekilecek olan greftrler önce bir aparata yerleştirilir. Kanal açılırken saç ekimde yapılmış olur. Ama slit yönteminde direk olarak slitlere yerleştirilerek ekim yapılan greftler bu yöntemde aparata yerleştirilir. Yani direk ekim yerine indirerek ekim yapılır.

Çeşitli yapısal, hormonal ve metabolik nedenler, saçların büyüme fazını kısaltarak, saçlarda dökülmeye yol açabilmektedir. Devam eden bu süreç saçlarda incelme ve saçsız alanların oluşmasıyla sonuçlanabilir. Çeşitli sosyal psikolojik problemlere neden olabilen bu durum, günümüzde cerrahi saç ekimi yöntemleri ile tedavi edilmektedir. Büyüme fazı daha uzun olan foliküllerin ürettiği, dökülmeye daha dirençli saçlar cerrahi olarak orijinal yerlerinden alınarak saçsız alanlara taşınırlar ve bu saçların folikülleri yeni alanlarda saç üretmeye devam ederler.

Sağlık her şeyden önce gelir; Yasalar gereği saç ekimi yalnızca hastane ameliyathane şartlarında estetik plastik cerrahi doktorları tarafından yapılmasına, müsaade edilmektedir.

Ankara Saç ekimi fiyatları için konuda doktorlar ile iletişim kurulması gerekmektedir. bu operasyon sadece izin verilen ameliyathane şartlarında uygulanabilir.

Online Konsültasyon

Online Konsültasyon Formunu doldurmak için

Doktora Sorun

Merak Ettiğiniz Tüm Soruları Cevaplıyoruz.

    Bunlar İlginizi Çekebilir