Ankara Saç Ekimi Merkezi

Saç Ekimi

Saç Ekimi

sac ekimi internationalsacekimi Saç Ekimi

Saç ekimi, saç köklerinin taşınması sürecini içeren bir uygulamadır. Bu işlem, kök alım ve saç ekimi aşamalarını kapsar ve saçsız bölgelere sağlıklı canlı saç köklerinin taşınmasıyla gerçekleşir. Doğal ve belirgin sonuçlar elde etmek en önemli beklentidir.

Saç Ekimi Nedir?

Saç ekim operasyonu şu aşamalardan oluşur:

  • Kanallar sagital düzlemde açılır ve ardından saç ekimi işlemine geçilir.
  • Kanallar laterla düzlemde yapılır.
  • İlk kanal açıldığında saça ekim yapılır ve bütün greftler bu şekilde ekilir.

Ankara’da saç ekimi işlemi için İletişim adresinden gerekli tüm bilgilere ulaşabilirsiniz. Bu platformda, saç ekimi uygulamasını gerçekleştiren merkezler ve doktorlar hakkında bilgi bulunmaktadır.

Manuel Panç Tekniği FUE Saç Ekimi Manuel panç sistemleri kullanılarak gerçekleştirilen bu yöntemde, saç kökleri tek tek kafa derisinden toplanır. Doğal görünüm elde etmek için deneyim ve uzmanlık gerektirir. Donör alanında herhangi bir iz bırakmaz.

Mikro-Motorlu FUE Tekniği İle Saç Ekim Bu yöntemde, saç ekimi için izolasyon için mikro motor kullanılır. Panç yöntemine göre daha büyük delikler oluşur. Elde edilen foliküler ünite greftleri daha sonra alıcı alandaki hazırlanmış noktalara taşınır.

Saç Ekiminde Şerit Yöntemi Şerit yöntemi, başın arka saçlı kısmında deri şeridi çıkarılarak gerçekleştirilir. Günümüzde donör alan komplikasyonları nedeniyle tercih edilmeyen bu yöntemde, cerrahi eksizyon ile elde edilen şerit parçası daha sonra greftlere dönüştürülür.

FUT Tekniği Nedir? Bu teknikte, başın arka saçlı kısmındaki deri şerit şeklinde kesilir ve çıkarılır. Üniteler, donör alandan izole edilerek foliküler ünite greftlerine dönüştürülür ve daha sonra yerlerinden çıkarılırlar.

DHI Saç Ekimi (Kalemle) DHI saç ekimi tekniği, kalem benzeri bir alettan ismini alır. Ekilecek greftler önce bir aparata yerleştirilir ve kanal açılırken aynı anda saç ekimi gerçekleşir.

Saç ekimi, çeşitli nedenlerle oluşan saç dökülmesini tedavi etmek için cerrahi bir yöntemdir. Bu işlemle, daha uzun büyüme fazına sahip foliküller saçsız alanlara taşınarak saç üretmeye devam ederler.

Sağlık önceliklidir; bu nedenle saç ekimi operasyonu yasalar gereği sadece hastane ameliyathane şartlarında ve estetik plastik cerrahi doktorları tarafından gerçekleştirilmelidir. Ankara saç ekimi fiyatları için doktorlarla iletişime geçilmesi ve operasyonun yasal koşullarda yapılması önemlidir.

20 Soruda Saç Ekimi

Saç Ekimi Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şeyi 20 Soruda Öğrenin! Uzmanlarımızla yaptığımız röportajlardan elde ettiğimiz bilgilerle saç ekimi sürecini aydınlatıyoruz. Detaylı rehberimize göz atın.

Saç Ekimi Teknikleri

Saç Ekimi Teknikleri: Doğal ve etkili saç dökülmesi çözümleriyle ilgileniyorsanız, farklı saç ekimi tekniklerini keşfetmek için doğru yerdesiniz. En yeni yöntemler ve uzman tavsiyeleriyle saçınıza yeniden hayat verin!

Erkeklerde Saç Dökülmesi

Saç dökülmesi erkeklerde yaygın bir sorundur. En etkili tedaviler, nedenlerini anlamak ve doğru çözümleri uygulamaktır. Erkeklerde saç dökülmesiyle ilgili ipuçları ve yenilikçi tedavi seçeneklerini keşfedin.

Saç Dökülmesinin Nedenleri

Saç dökülmesine sebep olan faktörleri keşfedin! Hormonal değişiklikler, stres, genetik yatkınlık gibi etkenler saç dökülmesinin arkasındaki sırları açığa çıkarıyor.

Online Konsültasyon

Online Konsültasyon Formunu doldurmak için

Doktora Sorun

Merak Ettiğiniz Tüm Soruları Cevaplıyoruz.

    Bunlar İlginizi Çekebilir