Ankara Saç Ekimi Merkezi

Sakal Ekimi

Sakal Ekimi

Erkeklerin makyajı olarak bilinen sakal, seyrek veya olmadığı durumlarda kişinin estetik kaygı yaşamasına neden olmaktadır. Yüz yapısını tamamlayan bir kıl kökleri olan sakallar, genetik olarak köselik durumlarında meydana gelebildiği gibi yaralanma, yanık vb. durumlarda da seyreklik veya olmayabilirler. Bu durumda sakal ekimi tedavisi devreye girmektedir. Sakallara hacim kazandırma ve yeniden oluşturma işlemlerinin tümüne sakal ekimi denilmektedir.

Sakal Kayıplarına ve Seyreklikleri (Köse) Sakal Ekimi

Saç ekiminde olduğu gibi Sakal ekimi uygulamasında kullanılan Fue tekniği kıl nakli işlemidir. Bu uygulama ile sakal bölgesindeki seyreklikler giderilir. Oldukça sağlıklı ve doğal bir sakal yapısı oluşturma etkili olan Fue tekniği gerekli sayısı da kıl kökü transfer edilmektedir. Sakal ekimi işlemi öncesinde hasta doktor tarafından meyane edilerek ekim yapılacak alan belirlenmektedir. Daha sonrasında ekim yapılacak kıl kökü sayısı ve donör alan belirlenir. Donör alan olarak genelde ense bölgesi kullanılmaktadır. Ense bölgesinin yanı sıra vücut kıllarından sakal ekimi de gerçekleştirilebilir. Ekilecek bölge ve yoğunluğa göre doktor tarafından belirlenecektir.

Sakal ekimi öncesinde yapılan sakal ekimi planlamasına göre ekim gerçekleştirilmektedir. Fue tekniği birer transfer işlemidir. Saç ekimi ve bıyık, favori ekim uygulamalarında etkili bir şekilde kullanılan bu yöntemdir. Sakal ekimi uygulaması ile seyrek olan bölgeler sıkılaştırılırken, hiç olmayan bölgelere de ekim yapılabilmektedir.

Fue tekniği uygulamasında eğer kişide hiç sakal bulunmaması durumunda kişinin sakal planlamasına göre 1000 – 3000 arasında greft ekimi yapılabilmektedir. Ekimde gerçekleştirilecek olan kıl kökü sayısı kişiden kişiye değişmekle birlikte 2 – 5 saat arasında süren bir uygulamadır. Belirli bir alana sakal ekimi yapılması durumunda 1 – 2 saat arasında sürmektedir. Operasyonda sakal alt bölgesinde kılları da kullanılmaktadır.

Sakal Ekimi Sonrası

Sakal ekimi tedavisinde önemli bir hususta sakalların ekim yönünün iyi planlanması gerekmektedir. Uygulamanın amaçlarından biride sakal kazandırmakla birlikte doğal bir sakal görünümü sağlamaktır. Ekilen sakal kökleri genel olarak tatmin edici sonuçlar vermektedir. Tamamen sakaların cilde uyum sağlayabilmesi için 8 ay ile 1 yıllık bir sürenin geçmesi gerekir. 6 aylık bir süre zarfında sakalların etkili bir görüme kavuşması gözlemlenir. Tedavi süreci sonrasında doğal bir sakal yapısı elde edilmiş olacaktır.

Sakal ekimi sonrasında donör olarak kullanılan alanlarda iz kalmaz. Sakalları tek tek ektirme işleminden sonra uygulama yapılan alanlarda hafif bir kızarıklık oluşması olası bir durumudur. 1 – 2 gün içerisinde oluşan bu minik kızarıklıklar gider. Saç ekimlerinde olduğu gibi şok dökülmeler oluşabilmektedir. Geçici olan bu şok dökülme sonrasında yeni sakalların çıkımı başlamaktadır. Ekim sonrasında işlem kalıcı olmaktadır. Ankara Saç ekimi fiyatları almak için doktor muayenesi gerekmektedir.

Online Konsültasyon

Online Konsültasyon Formunu doldurmak için

Doktora Sorun

Merak Ettiğiniz Tüm Soruları Cevaplıyoruz.

    Bunlar İlginizi Çekebilir