Ankara Saç Ekimi Merkezi

Favori Ekimi

Favori Ekimi

Favoriler özellikle yan profilden kişinin sakal şeklini belirleyen yapılardır. Favorilerin çıkmaması, dökülmesi veya çeşitli deformiteler sonucunda oluşmaması durumlarında ciddi estetik kaybı meydana gelmektedir. Favoriler yüze anlam katan bıyık ve sakalı tamamlayıcı özelliğe sahiptir. Saç ve sakal arasındaki uyumu meydana getiren favoriler erkeklerin önem verdiği bölgelerindendir. Favorilerin meydana gelmemesinin çeşitli nedenleri vardır.

Kişinin köse olması bu nedenlerin en başında gelmektedir. Kıl köklerinin favori bölgesinde bulunmaması sonucunda bu bölgede kıllanma meydana gelmez. Kişinin her hangi bir kaza geçirmesi sonucunda bu bölgede oluşan yara izleride kıllanmayı etkilemektedir.   Bu bölgenin kişilerde az çıkması sonucundada yüzde uyumsuzluklar göze çarpar. Bununla karşılaşan bireyler estetik kaygı taşımaktadırlar. Kişilerin yaşam kalitesini düşüren bu durumun önüne geçmek için favori ekimi yardımcı olmaktadır.

Favori Seyrekliklerine Favori Ekimi Operasyonu

Erkeklerde estetik bir görünüm açısından son derece önemli olan favori ve sakal bölgesi, bazı durumlarda seyrek veya hiç olmaması olumsuz nedenlerle karşılaşılmaktadır. Bu durumda favori ekimi tedavisi yapılır. Favori ekimi erkeklerin yanı sıra kadınlarında tercih ettiği bir uygulamadır. Bu operasyonda başarılı sonuçları olan Fue kıl transferi tedavi yöntemi kullanılmaktadır. Favori ekiminde dikkat edilmesi gereken en önemli biride ekilen kılların doğal bir görünümde olmasıdır.

Favori ekimi tedavisinde hasta muayene edilerek, edilecek greft sayısı ve kullanılacak donör alan belirlenmektedir. Donör alan genel olarak saç yapısındaki yan kısımlar kullanılmaktadır. Favori yapısındaki sıklık kişilere göre değişmekle birlikte 300 – 500 arasında kıl kökü kullanılmaktadır. Favori ekiminde kullanılan en etkili yöntem saç ekiminde yapıldığı gibi fue tekniğidir.  Uygulamada lokal anestezi kullanımı yeterli olmaktadır. Operasyon sonrasında tekrar bir sıkılaştırma işlemine gerek yoktur gerek görülmesi durumunda rahatlıkla uygulanabilir.

Favori Ekim Tedavisi Sonrası

Fue tekniği kullanarak yapılan favori ekimi tedavisinden sonra iz kalma gibi durumlar söz konusu değildir. Başarılı bir operasyon sonrasında herhangi bir yan etkisi görülmez. Uygulama sonrasında hasta günlük işlerine rahatlıkla dönebilmektedir. Favori ekimi sonrasında oluşan kırımızı pıhtılaşmaları 1 – 2 hafta arasında iyileşme göstermektedir. Uygulama sonrasında ilk yıkama 2 gün sonra yapılabilir.  İşlem sonrasında favorilerin çıkması 3. Aydan itibaren başlar. Tam manasıyla tedavinin etkilerinin görülebilmesi için 8 aylık bir zaman dilimi yeterli olmaktadır.

Online Konsültasyon

Online Konsültasyon Formunu doldurmak için

Doktora Sorun

Merak Ettiğiniz Tüm Soruları Cevaplıyoruz.

    Bunlar İlginizi Çekebilir