Ankara Saç Ekimi Merkezi

Saç Ekiminde Agrı, Sızı

Saç Ekiminde Agrı, Sızı

Ağrı ve sızıyı saç ekim operasyonu esnasında hastanın hissetmesini yok etmek için anestezik sedasyonlar sadece uzmanları tarafından uygulanmaktadır. Saç ektirecek kişinin acı hissi yaşamasının önüne geçerek, konfor sağlanması, Uygulamayı gerçekleştirecek doktor içinde uygun şartların gelişmesi açısından Tıbba cerrahi müdahalelerde yapıldığı bilinmektedir.

Saç Ekiminde Ağrı veya Sızı Olur mu ?

Pek çok lokal anestezik ajan mevcuttur. Her cerrah bu ajanlardan bir ya da bir kaçını değişik şekillerde kullanmayı tercih etmektedirler. Saç ekim öncesinde hastalarda bir heyecan durumu olabilmektedir. Bu nedenle anestezi uzmanı tarafından hafif bir sedasyon yapılması önerilmektedir. Özellikle yaşlı hastalarda ve kronik hastalıklara bağlı ilaç kullanan hastalarda dikkatli olunmalıdır. Örneğin şeker hastalarının kan şekerleri regüle olmalı, hipertansiyon hastalarının tansiyonları normal seviyelerde olmalıdır. Lokal anestezi yapılırken sessiz bir ortam sağlanmalıdır. Lokal anestezi için kullanılabilecek en ince iğne kullanılmalıdır. Enjeksiyonları yavaş yapılmasına özen gösterilmelidir. Lokal anestezi yapıldıktan sonra operasyona başlamak için ortalama 10 dakika beklenilmelidir.

Saç Ekiminde Heyecan ve Endişenin Azaltılması

Hastanın hikayesi alınırken eğer varsa geçirilmiş ilaç alerjileri özellikle öğrenilmelidir. Daha önce lokal anestezi yapılmışsa bir problem olup olmadığı sorulmalıdır. İyi bilgilendirilmiş hastaya operasyon öncesi anestezi  uzmanı tarafından yapılacak hafif bir sedasyon hastanın olası endişe halini oldukça azaltacaktır.

Lokal anestezi yapılırken kan basıncı, kalp hızı ve oksijen satürasyonu moniterize edilerek, normalden herhangi bir sapma durumunda lokal anesteziye ara verilmelidir.

Yaşlı hatalarda ve kardiyak problemi olan hastalarda kullanılacak olan adrenalin dozları minimum konsantrasyonda olmalıdır.

Saç Ekiminde Kullanınlan İğneler Acıtır mı ?

Enjeksiyon için kullanılacak iğneler küçüldükçe enjeksiyon ağrısı da azalacaktır. Hastanın operasyon esnasında çok hafif şeyler atıştırması yada meyve suyu içmesi kan şekerinin düşmesini önleyecektir. Yine her saat başı ayağa kalkıp hareket etmesi de derin ven trombozu gelişmesini önleyecektir.

Saç ekiminde ağrısı sızı olacak mı ? canım çok acıyacak mı gibi soruların oldukça fazla olduğu anlaşılmış, bilgilendirme amcıyla hazırlanmıştır.

Online Konsültasyon

Online Konsültasyon Formunu doldurmak için

Doktora Sorun

Merak Ettiğiniz Tüm Soruları Cevaplıyoruz.

    Bunlar İlginizi Çekebilir