Ankara Saç Ekimi Merkezi

Kaş Ekimi

Kaş Ekimi

Kaş ekimi yönteminde de fue etkili bir yöntem olarak kullanılır. Bu işlem sayesinde olmayan ve istenilen kaşlar çıkmaya başlar ve kaş kayıplarının geçerli tek tek tedavisidir. Yüz yapısını bir bütün olarak ele aldığımızda kaşların yüz estetiği açısından önemi fazladır. İnce şekilde alınan kaşlarda bir süre sonra seyrekleşme olduğu ve kaş bölgesinde dökülmelerin oluşmasına neden olmaktadır. Kaşlarda oluşan bu gibi sorunlar kaş ekimi ile giderilmektedir.

Kaş Seyrekliğinin Kaş Ekimi ile Tedavisi

Kaş dökülmelerinin ve seyrekliklerinin en büyük nedenlerinden biri kaşların yolunarak alınmasıdır. Bu neden ile kaşların zarar gören kıl kökleri zamanla incelmeye, dökülmeye ve çıkmamaya başlar. Bu sorunları yaşayan kişilerin sıkça tercihi haline gelen kaş nakli, fue tekniği ile yapılır. Bu uygulama sayesinde ince ve düzensiz kaşların yerine düzenli sık ve doğal bir kaş yapısı oluşturulur. Bazı durumlarda kaşlara makyaj ve dövme uygulaması yapılmaktadır. Ancak bu durumlar kaşın ve köklerin zarar görmesine neden olur. Ve doğal görünümden uzak olacaktır.

İnsan vücudundaki tüylerin zamanla dökülmesi gibi kaşlarda zayıflama ve dökülme oluşmaktadır. Kaş dökülmeleri farklı nedenlerden olabilir. Belirli bir kısım dökülmelerin olduğu gibi tamamen dökülmelerde olabilmektedir.  Strese bağlı dökülmeler kalıcı kaş kayıplarına neden olmaktadır. Bu durum kişinin mutsuz olmasına neden olur. Yüzü bir bütün olarak ele aldığımızda kaş dökülmeleri estetik açıdan kişiyi rahatsız edebilecek boyutlara gelmektedir. Bu gibi durumlarda kaş nakli gerekir. Fue yöntemi ile gerçekleştirilen kaş nakli ile doğal kaşların oluşumu sağlanır.

Kaş Ekimi İle Kaşı Yeniden Oluşturma

Saç ekimindeki gibi Fue tekniğinden gerekli duyulan bölge için, ensenden greftler alınmaktadır. Bu uygulama öncesinde ekim planması yapılır. Donör olarak kullanılacak bölge, ekim yapılacak bölge için gerekli kök ve işlem yapılacak bölgenin doğal olması hedeflenmektedir.  Fue tekniğinde kıl kökleri özel cihazlarlar ile gerçekleşir. Fue tekniği için tasarlanmış 0.8-1 milimetre çaplı cihazlar kullanılarak kıl kökleri alınır. Alınan bu kıl köklerinin hızlı bir biçimde işlem yapılacak kaş bölgesine ekilmesi gerekmektedir. Aksi taktirde kıl kökleri işlevini kaybedebilir. Alınan kıl kökleri, yüz kapısını ve kaş bölgesinin uyumu sağlanarak ekim gerçekleştirilir. Ekim işlemi implanter adı verilen özel iğneler ile yapılmaktadır. Bu uygulama kesi ve yara izi oluşmamaktadır.

Fue tekniği ile yapılmış kaş ekimi sonrası yeni kaşların adapte süresi 7-10 gün aralığında değişir. Bu süreye adaptasyon adı verilmektedir. Yeni ekilen kökler kan damarları sayesinde beslenmeye başlar ve canlılık kazanır. Kaş bölgesinde ekim gerçekleştirilen kıl kökleri dökülmemeye kodludur ve ömür boyu kalıcıdır. Ankara’da Kaş ekimi fiyatları ve incelmiş azalarak yok olmuş kaşların tedavileri için sorularınızı iletebilirsiniz.

Online Konsültasyon

Online Konsültasyon Formunu doldurmak için

Doktora Sorun

Merak Ettiğiniz Tüm Soruları Cevaplıyoruz.

    Bunlar İlginizi Çekebilir