Ankara Saç Ekimi Merkezi

Saç Ekiminde İlk Ön Görüşme

Saç Ekiminde İlk Ön Görüşme

İlk olarak hastanın saç ekimine uygun bir aday olup olmadığı konuşulmalıdır. Her şeyden önce işlem lokal anestezi altında, plastik cerrahlar tarafından, hastane ameliyathanelerinde uygulanan bir ameliyat olduğu konusunda bilgilendirilmelidirler. Bu konuyu anlamayan kişiler operasyon için uygun olmayabilirler.

Gerekli bilgilendirme yapıldıktan sonra donör alan ve alıcı alana muayene yapılır. Kontrolü gerçekleşen her iki alanda da operasyonu olumsuz etkileyecek aktif bir deri hastalığı olup olmadığı değerlendirilir. Daha sonra donör alanda yeterli foliküler ünite olup olmadığı, olan ünitelerin büyüklüğü, saç tellerinin kalınlığı, renkleri değerlendirilir. Alıcı alanda kellik derecesi belirlenir. Ortalama tatminkar bir sonuç için gerekli greft miktarı ile donör alandan bir operasyonda elde edilebilecek greft miktarı karşılaştırılarak operasyonun bir aşamaları planlanır.

Hasta kısaca, uygulanacak yöntem, tekniğin avantaj ve dezavantajları, tekniğin basamakları, operasyonun süresi, operasyon öncesi ve sonrası dikkat edilmesi gereken konular, ortalama beklenen sonuçlar, kısa ve uzun dönem beklentiler ve komplikasyonlar hakkında bilgilendirilmelidir. Elde edilecek sonuçlar ile hastanın beklentileri karşılaştırılır. Eğer olası elde edilecek sonuçlar hastanın beklentilerini karşılamıyorsa yine işlem için uygun olmayabilir.

Saç ekim adayları çeşitli yanlış yönlendirme ve bilgilendirmelerle ameliyatın konusunda gerçeği yansıtmayan çeşitli bilgilere sahip olabilir. Örneğin; ekilen saçlar erkek tipi saç dökülmesine dirençli olduklarından dökülmeleri beklenmemektedir. Fakat bu ekilen bölgedeki diğer orijinal saçların dökülmeyeceği anlamına gelmez, bu yanlış yönlendirme ve bilgiler hakkında doktoru ile konuşarak gerçekçi bilgileri öğrenmelidir.

En önemli hususlardan biri de hastanın genel sağlı durumudur. Hasta doktorunu geçirdiği hastalıklar ve şu an varsa aktif hastalığı ve devamlı ve ya şu an kullandığı ilaçlar hakkında doktorunu bilgilendirmelidir.

Online Konsültasyon

Online Konsültasyon Formunu doldurmak için

Doktora Sorun

Merak Ettiğiniz Tüm Soruları Cevaplıyoruz.

    Bunlar İlginizi Çekebilir