Ankara Saç Ekimi Merkezi

Saç ekiminde başarı

Saç ekiminde başarı

Saç ekiminde başarılı sonuçlar almak için temel konularda maksimum uyum şarttır;

Doktor seçimi

Saç ekimini kimler yapmalıdır? Bilindiği gibi tıp fakültelerinde ortalama eğitim süresi 6 yıldır. Uzmanlık sınavında plastik, rekonstrüktif ve estetik cerrahi bölümünü kazananlar bu eğitimin üzerine 5-6 yıl da hocalarından plastik, rekonstrüktif ve estetik cerrahi eğitimi alırlar. Ekim yapan plastik cerrahi uzmanı bu konuda yeterli ve gerekli teorik bilgiye ve deneyime sahip olmalıdır.

Yöntem seçimi

Manuel fue yöntemi hem alınan foliküler ünite greftlerine hem de donör alana daha az zarar vermektedir. Donör alan iyileşmesi daha hızlı olmaktadır. Donör alandan elde edilen greftler daha ince olduğu için daha küçük kanallar açılabileceğinden daha sık bir ekim imkanı sağlar.

Hasta seçimi

Vücut dismorfik ve obsesif kompulsif hastaları sonuç ne kadar başarılı olsa da yapılan saç ekiminden tatmin olmayacaklardır.

Yanık, trafik kazası gibi travmalara bağlı saç kaybı dışında 18 yaşından küçük hastalara işlemin yapılması önerilmemektedir. Genç hastalarda da ilerde saç dökülmesi riskine bağlı endişe hali vardır ve bu hastaların beklentileri genellikle gerçekçi olmaktan oldukça uzaktır. Saç dökülmesi ergenlik döneminde başladığı için bu kişiler yaptırmak isteyebilmektedirler. Bu yüzden bu tür hastalara  ekim önerilmemelidir.

Saç derisi gergin ve kalın, saç teli ince, donör alanda yeterli yoğunlukta saçı olmayan hastalar yine mükemmel saç ekim adayları değildirler.

İnce saç teli olanlar bu konuda bilgilendirilmelidir. Aynı alanda aynı sıklıkta saç ekimi yapılan iki kişide saç tellerinin kalınlığındaki % 15’lik incelik farkı yoğunluğun görünüm açısından  % 30’luk bir farka yol açacaktır.

Norwood sınıflaması 6 ve 7 olan fakat her tarafa tek bir seansta saç ektirmek isteyenler uygun hastalar olmayabilirler. Bu hastalarda ortalama 2 veya 3 seans yapılması gerekebilmektedir.

Tıbben uygun olsa da gerçekçi beklentileri olmayanlar çok uygun değildirler. Gerçekçi beklentileri olan fakat saç ekimine tıbben uygun olmayan sağlık koşulları engel yaratanlar için işlem önerilemez.

Online Konsültasyon

Online Konsültasyon Formunu doldurmak için

Doktora Sorun

Merak Ettiğiniz Tüm Soruları Cevaplıyoruz.

    Bunlar İlginizi Çekebilir